Dzisiaj jest: Środa 21 Luty 2024

Nowa elewacja – szybkie pomysły na odświeżenie budynku

Szara i brudna elewacja budynku nigdy nie wygląda dobrze. Po kilkunastu latach trzeba więc ją odnowić. Pierwszym krokiem, a zarazem najprostszym rozwiązaniem na uczynienie tego, jest przede wszystkim umycie ścian wodą pod wysokim ciśnieniem. Pozwoli to na usunięcie luźno związanych zanieczyszczeń i różnych mikroorganizmów.

Gdy po wyschnięciu, efekt estetyczny nas nie zadowala, najszybszym sposobem na odnowienie jest malowanie elewacji. Przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia, właściwym będzie określenie kondycji naszej fasady. Czy nie ma na niej jakichś rys, pęknięć, ubytków tynku lub startej farby. Ubytki można łatwo wypełnić za pomocą uniwersalnej zaprawy murarskiej, a odchodzącą farbę należy zdrapać.

Dobór odpowiednich materiałów decyduje o trwałości naszej pracy

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej farby, której właściwości dopasowane będą do podłoża. Wybierać możemy spośród propozycji farb akrylowych, cementowych, silikonowych, silikatowych, lub mieszanych. Ten krok jest bardzo ważny, gdyż dobór odpowiedniej farby decyduje o trwałości i paroprzepuszczalności ścian.

W ostatnich latach modne jest również łączenie materiałów. Planując odnowę elewacji domu, warto przemyśleć urozmaicenie naszej elewacji, kładąc w niektórych miejscach płytki klinkierowe, okładziny z drewna lub tworzyw sztucznych.

Copyright © 2024 FAS-MAL
Projekt i wykonanie: whiteghost