Dzisiaj jest: Niedziela 21 Kwieceń 2024

Odświeżamy ściany – praktyczne porady

Podstawową funkcją elewacji jest ochrona ścian przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak równie ważny jest schludny wygląd budynku. Dlatego gdy odświeżamy ściany odpowiedni wybór materiałów wykończeniowych pozwoli cieszyć się przez długie lata nie tylko ochroną ścian naszego domu, ale także walorami estetycznymi.

Mycie i malowanie elewacji – odświeżamy ściany

Najprostszym sposobem na odświeżenie naszego domu jest malowanie elewacji. Przed rozpoczęciem tego przedsięwzięcia należy dobrze umyć ściany, najlepiej wodą pod dużym ciśnieniem. Po całkowitym wyschnięciu, dobrze jest przyjrzeć się ubytkom w tynku i uzupełnić je specjalnie do tego przystosowaną zaprawą murarską. Następnie można pokryć elewację specjalnym preparatem niszczącym glony oraz grzyby, a po 24 godzinach zagruntować. Tak przygotowane ściany możemy już malować.

Dobór odpowiedniej farby zależy od podłoża na które będziemy ją kłaść. Na rynku dostępne są farby akrylowe, silikonowe, cementowe, wapienne, silikatowe oraz mieszane. Dwie pierwsze są uniwersalne a zarazem najpopularniejsze. Nadają się na podłoża organiczne jak i mineralne. Natomiast farbami cementowymi, wapiennymi i silikatowymi można pokrywać czyste tynki mineralne, oraz takie które wcześniej były malowane farbami mineralnymi.

Copyright © 2024 FAS-MAL
Projekt i wykonanie: whiteghost