Dzisiaj jest: Poniedziałek 17 Czerwiec 2024

Co zrobić by odświeżenie elewacji cieszyło przez długie lata?

Co zrobić by odświeżenie elewacji cieszyło nas przez długie lata? Pytanie takie zadaje sobie wielu właścicieli budynków. W ostatnich latach, do zewnętrznych elewacji budynków przywiązuje się coraz większą uwagę. Nic więc dziwnego, że podczas wykańczania domu, myślimy nie tylko o walorach estetycznych. Przede wszystkim chcemy aby długi czas była trwała i jak najlepiej spełniała swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona ścian przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Kiedy jest najlepszy czas na odświeżenie elewacji

By spełnić te założenia, podczas wybierania farby należy zwrócić uwagę na to, do jakiego podłoża jest przystosowana. Gdy niewłaściwie ją dobierzemy, nowa powłoka zacznie szybko niszczeć. Możemy doprowadzić nawet do całkowitego uszkodzenia tynku.

Warto także przemyśleć termin odnawiania fasady. Najlepszym czasem na odświeżenie elewacji będzie późne lato i wczesna jesień. Wrześniowe temperatury nie są już tak ekstremalne jak w porze letniej. Mniejsze nasłonecznienie we wrześniu gwarantuje, że woda nie będzie gwałtownie odparowywać. Nie zaskoczą nas też ulewne deszcze, które mogą zniszczyć zewnętrzną powłokę. Zaletą takiego terminu jest odpowiednia wilgotność powietrza, która umożliwia równomierne schnięcie zarówno zaprawy tynkarskiej, ale też farb wykańczających.

Copyright © 2024 FAS-MAL
Projekt i wykonanie: whiteghost