Dzisiaj jest: Środa 21 Luty 2024

Nowa elewacja w starym domu

Zmiana elewacji sprawi, że stary dom będzie wyglądał jak nowy. Elewacja stanowi istotny element każdego budynku. Chcemy, aby nasz dom pięknie się prezentował, a przy tym był tani w utrzymaniu i bezpieczny. Wiele osób błędnie uważa, że zewnętrzne pokrycie ścian pełni jedynie funkcję dekoracyjną. W rzeczywistości, od wyboru wykończenia zależy jakość ogrzewania i odporność budynku na czynniki zewnętrzne. Dlatego decyzje związane z remontem elewacji należy podejmować świadomie.

Zmiana elewacji wcale nie jest trudna

Wraz z rozwojem technologi i rynku materiałów budowlanych zyskujemy dostęp do coraz lepszych rozwiązań elewacyjnych. Budynki ociepla się się styropianem lub wełną mineralną w zależności od konstrukcji i rodzaju ogrzewania. Natomiast wachlarz dostępnych wykończeń ogranicza jedynie wyobraźnia inwestora. Mamy do dyspozycji tynki strukturalne, kamień, drewno, szkło i wiele innych materiałów.

Profesjonalna firma jest w stanie w ciągu kilku tygodni zmienić nasz dom nie do poznania. Warto zaznaczyć, że dobrze zaplanowana wymiana elewacji nie wiąże się z ogromnymi kosztami i długim czasem oczekiwania, a korzyści płynące z niższych rachunków za ogrzewanie czy wizualnego efektu końcowego są w stanie wynagrodzić każdy wysiłek. Dobrze położone wykończenie to inwestycja na lata.

Czy warto zainwestować w projekt elewacji?

Perspektywa samodzielnego zaplanowania dekoracyjnej elewacji często przekracza umiejętności przeciętnego inwestora. Z drugiej strony, chcą oni, aby ich budynki mieszkalne dobrze się prezentowały. Nie chodzi tylko o kwestie ciekawej architektury, ale ogólną kompozycję, która powinna pasować do pozostałych elementów. Zastosowanie nowoczesnego wykończenia w domu otoczonym przez ogród utrzymany w stylu barokowym nie jest dobrym pomysłem. Zazwyczaj właściciele posiadają ogólną koncepcję wizualną, ale nie potrafią jej zestawić z tym co już wcześniej zostało wybudowane. Dlatego projektowanie elewacji wymaga wsparcia doświadczonych specjalistów.

Za pomocą programów komputerowych, gdzie wstawia się zdjęcia budynków i otoczenia, a następnie nanosi wszystkie oczekiwane zmiany, można wygenerować pożądany efekt. Dodatkowo, doświadczone oko architekta jest w stanie doradzić rozwiązania, mogące nie tylko poprawić wygląd elewacji, ale przede wszystkim podnieść komfort życia mieszkańców budynku. Dlatego warto zainwestować w projektowanie elewacji.

Dlaczego takie prace powinniśmy zlecać profesjonalistom?

Profesjonalne projektowanie elewacji, to nie tylko dbanie o właściwy dobór poszczególnych elementów wykończenia. Oczywiście, odpowiednie zestawienie tynku i kamienia z kształtem okien i stylem otoczenia jest niezwykle istotne. Jednak, należy pamiętać, że doświadczone firmy zajmujące się projektowaniem zewnętrznych pokryć ścian są w stanie nie tylko określić potrzeby danego domu, ale też dobrać odpowiednie materiały izolacyjne, ich grubość, fakturę i skład. W ten sposób budynek zyskuje nową szatę graficzną i doskonałe ocieplenie. Tego rodzaju inwestycje najlepiej zlecić profesjonalnym firmom, które posiadają wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie, na bieżąco aktualizują i wprowadzają nowoczesne rozwiązania oraz kierują się indywidualnym podejściem do każdego projektu. Te wszystkie cechy sprawiają, że inwestor otrzymuje usługę na wysokim poziomie i nie musi tracić czasu na samodzielne szukanie właściwych rozwiązań.

Mówi się, że dom to wizytówka każdego człowieka. Nowoczesna i zadbana elewacja dobrze świadczy o właścicielu. Jeżeli uznamy, że budynek w którym mieszkamy wymaga nowego pokrycia, to zainwestujmy w profesjonalnych specjalistów. W oparciu o potrzeby i gust klienta, stworzą idealny projekt, a dom zyska drugie życie. Nasza firma Fas-Mal od lat współpracuje i poleca firmę Visoo Design – Architektura i projektowanie wnętrz.

Copyright © 2024 FAS-MAL
Projekt i wykonanie: whiteghost